Uczeń technikum w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej w Poznaniu

Krystian Wasiuta, uczeń kl. III b wziął udział w finale X Olimpiady Logistycznej w Poznaniu. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki
od 2008 roku. Laureaci i finaliści tej olimpiady są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

W tegorocznej edycji olimpiady wystartowało aż  8700 uczestników z 284 szkół. Do II etapu olimpiady przeszło ok.  500 uczniów. Z tej grupy,  w grudniowym etapie okręgowym wyłoniono 63 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, którzy wykazali się największą wiedzą.

Finaliści 2 marca 2018 r. zmagali się z sześcioma zadaniami. Uczniowie, którzy najlepiej wykorzystali 120 minut przeznaczone na udzielenie odpowiedzi, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody . Na zwycięzców  Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, miejsca na praktykach i stażach w znanych przedsiębiorstwach logistycznych oraz cenne nagrody rzeczowe.

13 kwietnia podczas uroczystości ogłoszenia wyników i rozdania nagród poznamy ostateczną klasyfikację finałową i laureatów olimpiady.