Dyktando z języka angielskiego

W dniu 20 marca odbyło się w naszej szkole dyktando z języka angielskiego dla gimnazjalistów. Do konkursu zgłosiły się trzy szkoły: gimnazjum nr 4, gimnazjum nr 9 oraz gimnazjum z Nowakowa, z których gościliśmy 25 uczniów. Dyktando składało się z 3 zadań. Część pierwsza polegała na uzupełnieniu ze słuchu luk w tekście, który został odczytany przez native speaker’a, sympatycznego nowojorczyka imieniem Frederick na co dzień pracującego w szkole językowej Empik w Elblągu.
Zadanie drugie polegało na odnalezieniu we fragmencie wiadomości 5 wyrazów napisanych błędnie oraz podaniu ich formy poprawnej. Natomiast w ostatniej części gimnazjaliści musieli wybrać z pośród czterech form wyraz napisany poprawnie.
Ze wszystkich uczestników najwyższy wynik uzyskał Michał Mierzwa z gimnazjum nr 4 (21/23 punkty), 2 miejsce przypadło Alicji Kwestarz (gimnazjum 4) a 3 miejsce zajął Michał Kazubowski z tej samej szkoły.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, upominki a także zniżki na kursy językowe w szkole językowej Empik.
Wszyscy gimnazjaliści byli bardzo zadowoleni , nie tylko z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności, ale również z okazji spotkania się z native speakerem, który przybliżył im kulturę USA.
Koordynatorzy konkursu: Monika Gutowska i Joanna Rekść.