Uczniowie ZSEiO na Targach Motoryzacyjnych w Poznaniu

W dniach 5-6 kwietnia 2018 r. uczniowie technikum  uczestniczyli  w wycieczce edukacyjnej do Poznania.

Program wycieczki obejmował: Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie, Centrum Techniki Magazynowej PROMAG, INEA Stadion, zwiedzanie Starówki Poznania oraz główny cel naszej wycieczki Poznań Motor Show – największe targi motoryzacyjne w Polsce.

Centrum Techniki Magazynowej PROMAG to miejsce w Poznaniu, gdzie można poszerzyć swoją wiedzę logistyczną. Centralną częścią Centrum PROMAG jest ekspozycja nowoczesnych rozwiązań logistycznych o nazwie MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI. MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI to połączenie multimedialnych prezentacji oraz zautomatyzowanej linii transportu, paletyzacji, składowania i identyfikacji produktów.

Podczas zwiedzania INEA STADION, mogliśmy zajrzeć do miejsc, do których kibic podczas meczu nie ma dostępu. Uczniowie rozpoczęli swoją wizytę od tzw. Strefy Zero, czyli strefy w której znajduje się nie tylko miejsce udzielania wywiadów przez piłkarzy, ale również ich szatnie. Uczniowie odwiedzili również strefę VIP Gold oraz Lożę Prezydencką, do której podczas meczu można dostać się jedynie na zaproszenie Zarządu Lecha Poznań.

Wieczór upłynął nam na zwiedzaniu Starówki Poznania z przewodnikiem turystycznym. Pani przewodnik w bardzo interesujący sposób zapoznała nas z osobliwościami i historią tego miejsca.

Drugi dzień wycieczki był poświęcony w całości targom Motor Show.  Dzięki dużej liczbie wystawców można było obejrzeć wiele pięknych, ciekawych i rzadko spotykanych na naszych drogach samochodów. Uzupełnieniem oferty były wystawy najnowszych motocykli i skuterów,  ciężarówek i kamperów.  W takiej oprawie czas przeznaczony na targi minął błyskawicznie i uczestnicy  wracali z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.