ELBLĄSKI „EKONOMIK” NA WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ GALI RANKINGU LICEÓW I TECHNIKÓW PERSPEKTYWY 2019


27 marca 2019 r. w Auli Teatralnej Centrum Nauk Humanistycznych UWM w Olsztynie dyrektor Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu Jerzy Kawiecki odebrał dyplom „Warmińsko-Mazurskiego Rankingu Liceów i Techników – Perspektywy 2019”

W uniwersyteckiej nagrodzie i statuetce Chiron personifikuje nauczyciela i mistrza różnorodnych dziedzin. Uczelnia, przyznając tytuł Chirona, pragnie uhonorować te szkoły, które są najlepsze na rynku usług edukacyjnych. Nagrodzeni zostali współcześni chironi, czyli dyrektorzy najlepszych szkół Warmii i Mazur. Wyróżniano najlepszych z najlepszych. Organizatorem gali był Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Perspektywy.

Głównymi adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję – wybrać liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Jest to również materiał dla rodziców i kandydatów do szkoły, które ze szkół przygotują najlepiej, dają możliwość rozwoju i zwiększają szansę na dostanie się na wymarzone studia.

Każdego roku ranking wzbudza ogromne zainteresowanie nauczycieli, uczniów i rodziców. Zgodnie z postanowieniem kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Kryteria Rankingu Techników 2019 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).
W tym roku, w rankingu ogólnopolskim znalazło się 1731 techników, które spełniły wymagane kryteria.

Wynik rankingu przyjęliśmy z ogromną radością. To efekt systematycznej pracy nauczycieli oraz uczniów – przyznaje dyrektor ZSEiO. Nasza szkoła w rankingu Perspektyw jest od kilku lat. W tym roku, jako jedyne technikum z Elbląga, awansowaliśmy do miana  BRONZOWEGO TECHNIKUM. Gratulujemy naszym uczniom wysokich wyników na poziomie ogólnopolskim i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.