Szkolenie w Gołdapi czyli…na poligonie cd.


           Jak już informowaliśmy „na gorąco”, uczniowie klas II i III Technik – Logistyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, realizują szkolenie poligonowe w 15. Gołdapskim Pułku Przeciwlotniczym w Gołdapi.

Kolejnym etapem poligonu są zajęcia praktyczne, prowadzone przez wojskowych instruktorów 15. pułku na bazie „bojowego” sprzętu, będącego na wyposażeniu jednostki.

Zajęcia praktyczne dotyczyły szkolenia z zakresu łączności, topografii wojskowej, szkolenia strzeleckiego, przeciwchemicznego oraz szkolenia medycznego w tym zakładanie opatrunków i pierwszej pomocy. Nastepny dzień to zajęcia taktyczne w terenie – rozpoznanie, walka z „cieniem”, patrolowanie i ubezpieczenie. Nawet pogoda była „taktyczna”.

Ponieważ czas szybko mija – przyszedł czas na podsumowanie i zakończenie szkolenia. Dokładnie w piątek o 8. 00 w Sali Tradycji 15. Pułku Przeciwlotniczego odbyła się ostatnia zbiórka. Zarówno nasi uczniowie jak i instruktorzy zostali ocenieni przez Dowódcę Pułku – płk Sławomira Kojło. Dowódca wręczył naszym uczniom „CERTYFIKATY” ukończenia szkolenia poligonowego. Kolejny poligon już za rok. 

Tekst:  Zbigniew Tuszyński

Fot: plut. Henryk Żuk.