Elbląg-nasza mała Ojczyzna


Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce po elbląskim Starym Mieście. O zawiłej a zarazem ciekawej historii naszego miasta i zabytkach opowiadał uczniom przewodnik.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bramy Targowej, niedaleko której znajdowała się fabryka elbląskiego przemysłowca Ferdynanda Schichaua. Starym Rynkiem doszliśmy do Ratusza, gdzie obejrzeliśmy makietę XVII Elbląga oraz model unikatowych pochylni na Kanale Elbląskim. W Ratuszu mogliśmy zobaczyć szczególny eksponat-Flagę Polski, której imię przyjęło Technikum Ekonomiczne. Kolejnym punktem wycieczki była Katedra Św. Mikołaja. Następnie ścieżką kościelną dotarliśmy do Muzeum Elbląskiego, gdzie zwiedziliśmy znajdujące się tam wystawy.

Ta plenerowa lekcja historii pozwoliła spojrzeć na nasze miasto z nowej perspektywy i poszerzyła naszą wiedzę o dawnym Elblągu.