Świąteczne Spotkania Elblążan z udziałem naszych „logistyków”


W dniach 14 – 15 grudnia odbyły się doroczne Świąteczne Spotkania Elblążan. Elbląska Starówka urzekła świątecznym klimatem, stragany uginały się pod ciężarem przysmaków a ze sceny płynęły wspaniałe kolędy. Tradycją spotkań stał się udział w nich uczniów klasy technik – logistyk – klasy wojskowe naszej szkoły. Nasi uczniowie kwestowali w trakcie spotkań na rzecz „pensjonariuszy” elbląskiego schroniska dla zwierząt. Już przed rozpoczęciem spotkań zbieraliśmy w szkole karmę, koce i maskotki. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania. Klasa I B wzięła udział w specjalnej licytacji i z „wysupłanych” wspólnie datków wylicytowała koszulkę z autografem naszego hokeisty Mariusza Czerkawskiego oraz elbląski kalendarz. Nasz wkład dla podopiecznych elbląskiego schroniska to 145 zł. Nasi kwestujący uczniowie mieli okazję przyjąć gratulacje za swoje „WIELKIE SERDUCHO” od Prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego oraz Wiceprezydenta Elbląga, Janusza Nowaka. Do naszych puszek datek wrzucił goszczący w Elblągu Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak – Kamysz, który poprosił o wspólną fotografię z naszymi uczniami – wolontariuszami. Elblążanie a w tym nasi uczniowie – bardzo często z rodzinami i bliskimi okazali wielkie serce dla naszych „Braci Mniejszych”, za co składamy serdeczne podziękowanie. Przypominamy, że zwierzętom – mieszkańcom elbląskiego schroniska możemy pomagać cały rok – co z wielką ochotą czynią nasi „Logistycy”.

Tekst: Zbigniew Tuszyński

Fot. UM Elbląg