Ślubowanie klas wojskowych


18 lutego o godz. 17.00 w sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych wojskowych Technik – Logistyk.

Klasy zostały utworzone w 2015 roku na bazie Zespołu Szkół Ekonomicznych i V Liceum Ogólnokształcące w oparciu o podpisane porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu a Dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, Dowódcą 15 Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi oraz Dowódcą 2 dywizjonu przeciwlotniczego w Elblągu, która jest jednostką patronacką. Od 2016 roku w wojskowych mundurach występują uczniowie klas Technik – Logistyk naszej szkoły. Program nauczania został poszerzony o elementy logistyki wojskowej. Ponadto program nauczania przewiduje m. in. zajęcia ze szkolenia strzeleckiego, taktyki, topografii wojskowej, regulaminów, musztry i szkolenia fizycznego w tym walki wręcz. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów wojskowych w oparciu o bazę szkoleniową i dydaktyczną jednostek wojskowych elbląskiego Garnizonu.

            Udział we wtorkowej uroczystości wzięli m. in. Wiceprezydent Elbląga Edward Pietrulewicz, Dyrektorzy Departamentów elbląskiego Ratusza, Dowódca 16. Pułku Logistycznego w Elblągu płk Piotr Pankowski, dowódcy  i komendanci jednostek i instytucji mundurowych Elbląga, przedstawiciele i dyrektorzy placówek oświatowych naszego miasta ale nade wszystko babcie, dziadkowie, mamy, tatusiowie, rodzeństwo i inni przedstawiciele rodzin uczniów składających ślubowanie. Uroczystość uświetniła Orkiestra Wojskowa z Elbląga oraz występy uczniów.

Tekst: Zbigniew Tuszyński;

Foto: mł. chor. Krzysztof Moliński.