Zakończenie roku szkolnego


Kochani! 

Od wielu już lat, rokrocznie, w czerwcowy poranek, podobny do dzisiejszego, zwykłem mawiać: „Spotykamy się dziś na uroczystości zakończenia roku szkolnego…”…

A co mam powiedzieć dziś…?

Kiedy nie mogę się tu z Wami spotkać. Nie mogę spojrzeć na Wasze uśmiechnięte twarze, odwzajemnić uśmiechu, być świadkiem wprowadzenia sztandaru i osobiście wręczyć nagród tym, którzy ciężką pracą na nie zasłużyli?

Dziś mogę jedynie, rozglądając się po pustej, cichej szkole, zasiąść przed kamerą i mówić do Was z ekranów Waszych smartfonów  czy komputerów, by w wirtualnej rzeczywistości zamknąć najdziwniejszy rok szkolny, jaki dane mi było przeżyć.

Wiedząc, że tam jesteście, że mnie słuchacie i współdzielicie moją tęsknotę za normalnością, Witam Was, Waszych, Rodziców, Nauczycieli, Pracowników administracji i Przyjaciół Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

Na tę chwilę czekaliśmy wszyscy od 1. września 2019 roku i choć w najśmielszych nawet wyobrażeniach nie mogliśmy przewidzieć TAKIEGO zakończenia roku – oto jesteśmy. Dotrwaliśmy! W znamienitej większości zwycięsko.

Dlatego też mam prawo uważać, że zakończenie roku szkolnego 2020 jest dniem historycznym. Sytuacja, w jakiej zostaliśmy postawieni przez nieodgoniony Los była największym sprawdzianem dla nas wszystkich. I dlatego nam wszystkim dziś GRATULUJĘ!

Zanim oficjalnie ogłoszę wakacje niech wolno mi będzie podziękować przede wszystkim Wam. Za Waszą pracę, dojrzałą postawę, odpowiedzialność i wyrozumiałość. W sposób szczególny dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Gratuluję wyników w nauce, zwycięstw w wielu konkursach, zawodach sportowych, angażowania się w pracę na rzecz szkoły i innych instytucji. 

Dziękuję moim Nauczycielom, którzy odkrywali w Was talenty, motywowali do działania, zachęcali do wytężonej pracy, abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. A że niesie… o tym nie muszę dziś nikogo przekonywać.

Dziękuję również Waszym Rodzicom, którzy współpracują z nami kibicowali Wam w drodze do sukcesu.

Czego życzyć w takim dniu? Życzę normalności, bezpieczeństwa i zdrowia. Życzę, aby wakacje były czasem dobrego odpoczynku, nabierania siły do dalszej pracy i nauki w kolejnym – jak wierzę– lepszym roku. Życzę abyśmy spotkali razem 1. września 2020 roku na szkolnym boisku i silni minionym doświadczeniem, pokrzepieni pięknymi wakacjami z nadzieją rozpoczęli kolejny rok.

Wakacje 2020 uważam za rozpoczęte!

Do zobaczenia!