„Logistycy” na spotkaniu z detektywem

Uczniowie klas  o profilu Technik – Logistyk w dniu 13 października uczestniczyli w spotkaniu – konferencji z panem Tomaszem Gawłem, byłym funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, wieloletnim żołnierzem pionu kryminalnego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu a aktualnie właścicielem Biura Detektywistycznego „GEWET” w Elblągu.

Spotkanie odbyło się na terenie Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej a jego uczestnikami były klasy mundurowe ze szkół średnich naszego miasta. Tematem spotkania były techniki operacyjne, działalność detektywistyczna, służba w Żandarmerii Wojskowej oraz CBA. Oczywiście tematyka była oparta i dostosowana do zasad ochrony informacji niejawnych. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Tekst: ppłk rez. Zbigniew Tuszyński;

Foto; Monika Rutyna – Kowalska.