Zaduszki Logistyków


Uczniowie klas Technik – Logistyk zgodnie z tradycją, w przededniu Święta Wszystkich Świętych odwiedzili miejsce spoczynku poległego w Iraku st. sierż. Tomasza MURKOWSKIEGO.

Tomasz zginął w czasie wykonywania zadań bojowych w ramach VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Islamskiej Republice Iraku. O godz. 1. 00 w nocy czasu irackiego, w dniu 11 listopada 2006 roku, na przedmieściach miejscowości Al. – Kut pod wozem dowodzenia nastąpiła eksplozja zaimprowizowanego ładunku ID. W jej wyniku ginie m. in. sierż. Tomasz MURKOWSKI, który pełnił służbę w 13. Elbląskim Pułku Przeciwlotniczym wchodzącym w skład 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

            Uczniowie klasy III b i I b zapalili symboliczne znicze i złożyli kwiaty u stóp pomnika st. sierż., Tomasza Murkowskiego. Jednocześnie uczniowie przedstawili swoim kolegom genezę, zadania, składy oraz ilości poległych żołnierzy Wojska Polskiego w misjach stabilizacyjnych w Iraku i Afganistanie. Przygotowano także informację o udziale w misjach na całym świecie.

            Jak wspomnieliśmy wcześniej, tradycją dla uczniów klas Technik – Logistyk jest pamięć o wydarzeniach i Polskich Żołnierzach, którzy oddali życie i zdrowie w czasie realizacji zadań w Polskich Kontyngentach Wojskowych na całym świecie. Święto Wszystkich Świętych to jeden z takich dni, kiedy wspominamy i pamiętamy. Mam nadzieję, że właśnie nasi uczniowie będą pamiętać i przekażą to kolejnym zastępom uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

Tekst: ppłk rez. Zbigniew Tuszyński;

Foto: Paweł Szyc.