Internat


Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych
i Ogólnokształcących w Elblągu przy ulicy Bema 50 to:

  • 50 miejsc w pokojach dwu i wieloosobowych, obszerna stołówka,
  • 3 sale do nauki,
  • dobrze wyposażone zaplecze sanitarne,
  • możliwość korzystania z bezprzewodowego internetu.

W internacie zapewniamy całodzienne wyżywienie, w skład którego wchodzą 3 główne posiłki. Pory posiłków dostosowane są do godzin lekcyjnych dziewcząt.

POŁOŻENIE

Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu jest bardzo dobrze skomunikowany z miastem. Położony jest bezpośrednio przy pętli tramwajowej ( linie tramwajowe nr3 i nr 5). Nasze dziewczęta  idąc na lekcje nie muszą wychodzić na zewnątrz budynku (internat jest połączony ze szkołą).

KADRA

Zapewniamy profesjonalną opiekę pedagogiczną sprawowaną przez nauczycieli mianowanych i dyplomowanych.

OPŁATY

Miesięczna opłata za miejsce w internacie wynosi jedynie 50 zł i jest najniższa w mieście.
Stawka całodziennego wyżywienia wynosi 14 zł.
Wpłat można dokonywać na konto ZSEiO  lub w bezpośrednio w księgowości.

Prowadzimy również wynajem pokoi w weekendy i dni wolne od nauki dla grup powyżej 20 osób. Ceny za wynajem i wyżywienie ustalane są indywidualnie.

Internat to nie tylko miejsce do nauki!

ROK SZKOLNY 2017/2018

OTRZĘSINY
11 września odbyły się Otrzęsiny nowo-przyjętych dziewcząt do Internatu. Na nasze Pierwszaki czekał szereg konkurencji do przejścia na Starym Mieście.
Drugoroczne mieszkanki m.in. podtuczyły „Koty” własnymi wyrobami spożywczymi ale i zakuły w dyby.
Ostatecznie nowo-przyjęte dziewczęta zostały przyjęte do społeczności Internatu a ich trudy nagrodzone słodkimi upominkami.
Witamy w Internacie!

NA SPORTOWO

27 września w Internacie odbyły się zawody między piętrami. Dziewczęta zmierzyły się z serią konkurencji tak sportowych jak i intelektualnych. Przeciągnie liny cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a łamigłówki typu rozsypanki sprawiły przyniosły wiele radości. Zwyciężyło I piętro!

Gratulujemy!

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W INTERNACIE

Z okazji Święta Niepodległości nasze podopieczne wybrały się na wernisaż do Centrum Kultury Światowid. Był on połączony ze spotkaniem z historykami, którzy opowiadali o wadze daty 11.11.

DZIEŃ Z ŻYCIA INTERNATU

Jak co roku dziewczęta z naszego internatu odwiedziły groby elblążan niemieckiego pochodzenia na cmentarzu przy ul. Sadowej. Poznały historię tego miejsca, zapaliły znicze, odczytywały stare napisy na nagrobkach. Na zakończenie dziewczęta podziwiały widok Elbląga z tzw Wzgórza Napoleona. 

NA  SPORTOWO / DZIEŃ  Z  ŻYCIA  INTERNATU

4.12.2017 r. odbyły się w internacie zawody w siatkówkę między piętrami. Była ostra rywalizacja i świetna zabawa. Dziewczęta otrzymały nagrody. Pomysł zorganizowania takich zawodów dała nasza koleżanka Ewelina. Na zdjęciu z piłką 🙂

KOTY…KOTKI…KOTECZKI…
Z okazji zbliżającego się Dnia Kota w naszym Internacie odbyła się zbiórka gadżetów (także handmade) o tematyce kociej. Dziewczęta zaangażowały się w akcję i zebrały sporo przedmiotów.
 Schronisko elbląskie w sobotę 17 lutego zorganizowało licytację zebranych fantów. Wszelki dochód przeznaczony będzie na karmę dla podopiecznych Animalsów.
Dziękujemy za zaangażowanie!
 
„W życiu przychodzi czas otwierania i zamykania drzwi”.
 
3-4 lata temu dziewczęta z naszego internatu zamieszkały wśród nas. Czas minął szybko. Dzisiaj- 18 kwietnia przyszedł czas pożegnania. Młodsze koleżanki nie ukrywały żalu z powodu rozstania. Przygotowały humorystyczny program artystyczny i rozmaite konkursy. Były też upominki i życzenia .Będziemy za Wami tęsknić.!!!!!

Dzień Dziecka w internacie

5.06.2018 r. odbył się u nas Festyn z okazji Dnia Dziecka. Zrobiłyśmy go na Górze Bismarka zwanej przez młodzież Górą BIZZ. Były zawody sportowe , ognisko z pieczeniem kiełbasek a na koniec słodkie niespodzianki.
BYŁO SUPER !!!!

Ale wynik ! 

W tym roku osiągnęłyśmy wielki sukces.
ŚREDNIA OCEN W INTERNACIE WYNIOSŁA…
     4,51      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Wszystkim dziewczętom gratulujemy i życzymy udanych wakacji. 
Do zobaczenia we wrześniu .
 
 
 
Rok szkolny 2018/2019
 
OTRZĘSINY
W czwartek 6.09.2018 roku odbyły się w naszym internacie OTRZĘSINY nowych dziewcząt. Wyszłyśmy na starówkę, gdzie starsze koleżanki przygotowały zabawy i kalambury. Między innymi odbył się bieg przez fontannę, stanie na słupkach,
zbieranie autografów.
Imprezę zakończyłyśmy pocierając nos ” Piekarczyka”.
Nowe koleżanki otrzymały dyplomy kociaka
oraz słodkie niespodzianki.
Bawimy się…
20 września wykorzystałyśmy ładną pogodę i zorganizowałyśmy ognisko. Zabawa była bardzo udana ponieważ dziewczęta przygotowały na tą okazję wiele zabaw i gier. Były tańce przy ognisku, wspólne śpiewanie , solowy występ naszej koleżanki Darii a na koniec pieczenie kiełbasek.

Rok Szkolny 2019/2020

W czwartek 5 września 2019 tradycji stało się za dość! Nasze nowe koleżanki stały się pełnoprawnymi mieszkankami internatu.

Otrzęsiny to poważna sprawa. Dziewczyny musiały wykonać kilka niełatwych konkurencji aby być przyjęte do społeczności internatu. Ale nim do nich przystąpiły musiały wejść na Bramę Targową, po zejściu „przeistoczyć się” w koty i – na znak wspólnoty- wypić mleko z jednego kubka. Potem pamiątkowe zdjęcie z Piekarczykiem i spacer pod Katedrę św. Mikołaja.

I wtedy się działo! Dziewczyny miały za zadanie zrobić sobie selfi z przechodniem, potem zjeść paskudną miksturę i rozpoznać trzy jej składniki. Na koniec musiały wydobyć ustami śliwkę z miski pełnej wody. Nasze „koty” zaliczyły konkurencje i otrzymały pamiątkowe dyplomy. A wszystko to w pięknej scenerii naszego Starego Miasta…

Rok szkolny 2020/2021

Otrzęsiny Internackie 2020

Jak co roku, w Internacie odbywają się otrzęsiny nowo przyjętych wychowanek. We wrześniu organizowane jest wyjście na Stare Miasto w Elblągu. Wychowawcy wraz z wychowankami mają okazję się lepiej poznać i bardziej zintegrować.

Pierwszy przystanek na mapie Starówki to Brama Targowa. Dziewczęta wraz z wychowawcą weszły na górę, odcisnęły swoją dłoń oraz opisały siebie w kilku słowach. Na dole kibicowały im starsze wychowanki wraz z Kierowniczką i wychowawcą.

Następnie dziewczęta miały za zadanie zrobić sobie zdjęcie pod najpopularniejszymi zabytkami na elbląskiej Starówki, między innymi, ze słynnym Piekarczykiem, pod Muzeum, pod Katedrą św. Mikołaja. Musiały również wykazać się odwagą i dużą pewnością siebie, ponieważ musiały zrobić sobie zdjęcie z nieznajomym!

Ostatnią zabawą był kłębek poznania. Wychowanki stawały w kręgu wraz z wychowawcami, rzucając kłębkiem do danej osoby, opowiadały o sobie kilka słów, czym się interesują, ile mają lat, jakie mają hobby. Następnie musiały zapamiętać imię i zainteresowania osoby, od której ten kłębek dostały. Starsze wychowanki ich wspierały z boku i zachęcały do zabawy.

Zajęcia artystyczne

W październiku nasze dziewczęta brały udział w zajęciach artystycznych w internacie pt. „ Koty z gliny” i ,,Liście ze sznurków’’. Zajęcia te pozwoliły w miły i przyjemny sposób spędzić czas w internacie a niektórym dziewczętom rozwinąć swoje zainteresowania.  Oto nasze dzieła:

31.05.2021

Po wielu miesiącach nauki zdalnej,  z radością i uśmiechem mogłyśmy powitać nasze wychowanki w internackich progach. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi dziewczętami, rozmów na przeróżne tematy oraz samej obecności wychowanek. We wrześniu i październiku przeprowadzałyśmy zajęcia artystyczne, rozwijające zdolności manualne, jednak przez zamknięcie szkół  w czasie pandemii COVID-19, nie mogłyśmy ich kontynuować. Po dłuższej przerwie dziewczęta w końcu mogły dokończyć swoje prace artystyczne. Poniższe zdjęcia przedstawiają prace naszych dziewcząt.

Zawody

W poniedziałek 07.06.2021 r. nasze wychowanki wzięły udział w internackich zawodach sportowych. Zebrałyśmy się na boisku szkolnym, podzieliłyśmy na grupy oraz zaczęłyśmy rywalizować! Nie było łatwo wygrać konkurencji, bo każda z dziewcząt walczyła o wygraną swojej drużyny. Nie obyło się bez kibiców, czyli wychowanek, które z przyczyn zdrowotnych nie mogły wziąć udziału w zawodach. Mimo to, wspierały swoje koleżanki ze szkolnych trybun.

„Płonie ognisko w lesie…”

Dnia 01.06.2021r. na Gęsiej Górze, wychowawcy w internacie zorganizowali ognisko integracyjne z okazji Dnia Dziecka. Pogoda nam nie sprzyjała, jednak nie przeszkodziła w upieczeniu kiełbasek, zagraniu w siatkówkę oraz inne gry integracyjne. Nie zabrakło również czegoś na osłodę, a mianowicie bananów z czekoladą prosto z ogniska! Wszyscy bardzo się cieszyliśmy z wspólnych chwil, których w ostatnim czasie było bardzo mało.

Rok szkolny 2021/2022

OOOOtrzęsinyyyy !!!

Dnia 08.09.2021 r. wychowawcy wraz z Młodzieżową Radą Internatu zorganizowali Otrzęsiny dla wszystkich wychowanek internatu. Zrobiłyśmy ognisko na Gęsiej Górze oraz przygotowałyśmy różne zabawy, tak aby wszystkie dziewczęta mogły się poznać i zintegrować. Pogoda i humory, które nam dopisywały pozwoliły na wspólne i miłe spędzenia popołudnia.

Listopad 2021

Halloweenowe stylizacje 🙂