PRAKTYKI LOGISTYKÓW

Od 7 października uczniowie klasy II e technik – logistyk rozpoczęli swoje praktyki zawodowe. Praktyki w wojsku odbywa 20 kadetów, zaś 5 kadetów – w Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu.

W 16. Żuławskim Pułku Logistycznym w Elblągu w dniu rozpoczęcia praktyk z naszymi uczniami spotkali się przedstawiciele Dowództwa jednostki, którzy powitali uczniów, przedstawili osoby funkcyjne Dowództwa i omówili zasady pobytu w pułku. Następnie uczniowie odbyli szkolenie adaptacyjne – zasady BHS, ochrony informacji niejawnych i ochrony obiektów. Następnie, w Sali Tradycji 16. Pułku Logistycznego, praktykanci zapoznani zostali z jego historią  i tradycjami oraz współczesnym obliczem jednostki.

W czasie swojej miesięcznej praktyki uczniowie będą zdobywali wiedzę z zakresu logistyki wojskowej, zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Zajęcia będą odbywać się w komórkach organizacyjnych Sztabu, w pododdziałach, ale także w hali remontowej oraz Parku Sprzętu Technicznego.

Nasi uczniowie będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się ze specyfiką logistyki wojskowej – od zapotrzebowania, poprzez transport, naprawy, żywienie, tankowanie, przemieszczenie, rodzaje pojazdów specjalistycznych i specjalnych, naprawą broni, uzbrojenia, dostarczanie amunicji i wiele, wiele innych zagadnień. Zaplanowano także zajęcia ze szkolenia strzeleckiego, walki wręcz, łączności, taktyki i innych zagadnień wojskowych.

Mamy nadzieję, że wiedzę tę będą mieli okazję wykorzystać w przyszłości w swojej działalności zawodowej.

Tekst: ppłk Zbigniew Tuszyński

Fot. Agata Janik.