Logistycy zakończyli praktyki zawodowe

Fot. mł. chor. Krzysztof Moliński

Od 18 listopada uczniowie klas III Technik – logistyk odbywali praktyki zawodowe w 16. Pułku Logistycznym w Elblągu. Po miesięcznym pobycie w jednostce nastąpiło podsumowanie i zakończenie praktyk. Z naszymi uczniami spotkał się w  Sali Tradycji jednostki Zastępca Dowódcy 16. Pułku Logistycznego, ppłk dypl. Krzysztof Domański. Pan Pułkownik dokonał podsumowania pobytu uczniów w jednostce, czyli przebieg praktyk, zakres wiedzy, szczególnie praktycznej, którą w tym czasie nabyli nasi uczniowie. Zastępca Dowódcy pytał także o wrażenia oraz ewentualne negatywne elementy, mające wpływ na przebieg szkolenia, które należy w przyszłości wyeliminować. Jednak takich zdarzeń i sytuacji nie zgłoszono. Pan Pułkownik Domański na zakończenie złożył uczniom serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne oraz życzył doskonałych wyników w nauce.  „Logistycy” w czasie swojej miesięcznej praktyki zdobywali wiedzę z zakresu logistyki wojskowej, zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Zajęcia odbywały się  w komórkach organizacyjnych Sztabu, w pododdziałach ale także w hali remontowej czy Parku Sprzętu Technicznego. Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się ze specyfiką logistyki wojskowej – od zapotrzebowania, poprzez transport, naprawy, żywienie, tankowanie, przemieszczenie, rodzaje pojazdów specjalistycznych i specjalnych, naprawa broni, uzbrojenia, dostarczanie amunicji i wiele, wiele innych zagadnień. Mamy nadzieję, że wiedzę tę będą mieli okazję wykorzystać w przyszłości w praktyce.

Tekst: Zbigniew Tuszyński