OPW i logistycy trenują w Braniewie.

Oddział Przygotowania Wojskowego oraz klasa IE – technik – logistyk odbyli swoje kolejne zajęcia praktyczne w 43. Batalionie Ochrony Pogranicza w Braniewie.

Tym razem Dowództwo Batalionu postawiło szczególny nacisk na szkolenie z zakresu walki wręcz. To bardzo ważny element prowadzenie walki w bezpośredniej styczności z przeciwnikiem na współczesnym polu walki. Nie tylko rakiety, drony, artyleria i wojska inżynieryjne, ale żołnierze muszą być gotowi do walki w bezpośrednim kontakcie.

Ponadto nasi kadeci szkolili się m. in.  w zakresie budowy broni strzeleckiej, teorii strzału, topografii wojskowej oraz szkolenia medycznego. Kurs rozpoczął i zakończył treningiem siły i wytrzymałości – czyli zwykłych „pompek”, wykonywanych przy dźwiękach skocznej muzyki. Tak ćwiczą także żołnierze 43. Batalionu.