Logistycy w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych


7 kwietnia nasi „mundurowi” Logistycy uczestniczyli w „Dniu Otwartym”, zorganizowanym na terenie Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu (kiedyś EUH – E).

Impreza została zorganizowana „na bogato” a ponieważ jednym z bardziej popularnych wśród studentów kierunkiem studiów jest Bezpieczeństwo Wewnętrzne – kierunek dedykowany służbom mundurowym – stąd nasza tam obecność. Rozpoczęliśmy od sprawdzenia młodzieży i Ciała Pedagogicznego na obecność w organizmie lub kieszeni narkotyków lub waluty. Sprawdzenia dokonał pies służbowy Żandarmerii Wojskowej – WIKTORIA. Okazało się, że wszyscy są „czyści”. Następnie zapoznaliśmy się z pojazdami specjalnymi czyli mobilnymi laboratoriami kryminalistycznymi Policji i Żandarmerii Wojskowej. Każdy za pomocą symulatora zderzeń przekonał się, jak ważne jest zapinanie pasów w pojeździe i jakie siły działają w trakcie takiego zderzenia. Następnie stanowiska promocyjne Żandarmerii Wojskowej i Wojskowej Komendy Uzupełnień – informacje o naborze do służby, kwalifikacji wojskowej i wiele innych. Był także trenażer – symulator do nauki jazdy różnymi pojazdami – wypadki nie czyniły tu tak wielkich szkód – na szczęście. Następnie badanie cukru, ciśnienia, rozmowa z psychologiem, ratownictwo przedmedyczne, kierunki studiów związane ze służbą zdrowia, administracja, bezpieczeństwo wewnętrze i wszystkie inne – a oferta jest bardzo bogata. Były rozmowy ze studentami, wykładowcami i mnóstwo pytań, wątpliwości, szczegółów.

Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu to jedna z ofert dla tegorocznych maturzystów ale też temat do przemyśleń dla naszych młodszych uczniów.

Tekst: ppłk rez. Zbigniew Tuszyński

Foto: Monika Kowalska – Rutyna