Zakończenie roku szkolnego 2021/2022


Drodzy Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu!

Dzisiejsze zakończenie roku szkolnego, jakkolwiek samo w sobie doniosłe i wzruszające, jest dla mnie szczególnie ważne. Wynika to nie tylko z faktu, że po raz kolejny – jako Dyrektor tej Szkoły – mam zaszczyt uroczyście zamykać kolejny rok szkolny, ale przede wszystkim dlatego, że robię to po raz ostatni…

Nie będę ukrywał, że towarzyszy mi silne uczucie nostalgii, rozrzewnienia i pewnego rodzaju smutku, ponieważ niełatwo jest po blisko 30 latach powiedzieć tej Szkole: Żegnaj!; niełatwo rozstawać się z kimś, komu przez lata poświęcało się serce, czas i uwagę.

Patrzę dziś na Wasze młode, uśmiechnięte twarze i jestem wdzięczny, że dane mi było witać Was w progach tej szkoły i podpatrywać proces Waszego wkraczania w dorosłość. Choć Wy pójdziecie swoją drogą i kto inny będzie Was żegnał jako absolwentów, to wiedzcie, że myślami będę z Wami i drogi mi będzie Wasz los.

Jeśli zechcecie na pożegnanie przyjąć ode mnie kilka słów, to poradzę Wam, byście od września każdego dnia w pełni wykorzystywali dany Wam tu czas, byście maksymalnie czerpali z wiedzy i doświadczenia Waszych pedagogów, osiągając wyniki, które Was usatysfakcjonują. Niewątpliwie proces edukacji, który przypada Wam w udziale, należy do wyjątkowo trudnych. Pandemia i będąca jej skutkiem zdalna nauka utrudniły życie nam wszystkim, odbierając wiele miesięcy radości ze wspólnego tu przebywania. Wiem, że musiało być Wam ciężko. Tym szczerzej więc gratuluję tegorocznych wyników i wierzę głęboko, że Wy – młodzi, pełni nadziei – znajdziecie w sobie wystarczające pokłady siły, energii i mądrości, by przywrócić równowagę i normalność tej Szkole. Już dziś zatem zaplanujcie Waszą przyszłość, nie dajcie się przytłoczyć zwątpieniu, lękowi i niepewności. Doceńcie, że wspólnie przetrwaliśmy ciężki czas i budujcie teraz na tym doświadczeniu.

Szanowni Rodzice!

Dziękuję za wspieranie naszych działań, pomoc w realizacji wielu zadań i przedsięwzięć. Dziękuję za dotychczasową ze mną współpracę. Życzę Wam zadowolenie z sukcesów i osiągnięć Waszych Dzieci. Bądźcie troskliwi i opiekuńczy, ale nie bójcie się stawiać im wymagań.

Jerzy Kawiecki

Dyrektor ZSEiO