Wycieczka do Warszawy

18 listopada 2022 r. grupa uczniów pod opieką pani W. Dorociak i pani M. Wojtasik pojechała na wycieczkę do Warszawy.

Uczniowie przeszli ulicami stolicy od Sądu Najwyższego przez warszawską Starówkę, Krakowskim Przedmieściem, mijając Pałac Prezydencki, Pomnik Nieznanego Żołnierza, przez Park Krasińskich dotarli do centrum miasta pod Pałac Kultury i Nauki.

Wieczorem młodzież miała okazję obejrzeć spektakl „Kapitan Żbik i żółty saturator” w Teatrze Syrena. Uczniowie cofnęli się w czasie do lat PRL-u, gumy balonowej Donald, wody z sokiem prosto z saturatora, domówki przy magnetofonie kasetowym, zbiórki makulatury. Kolorowy, trzymający cały czas w napięciu spektakl wywarł ogromne wrażenie a na koniec – spotkanie z aktorami na scenie i poczucie, jak to jest z tej drugiej strony !