Logistyka w praktyce

20 kwietnia uczniowie klas logistycznych 2b i 4b uczestniczyli w wycieczce do Portu Morskiego w Gdańsku.

Najpierw zwiedziliśmy terminal kontenerowy Baltic Hub. Mieliśmy także okazję zobaczyć ogromny statek oceaniczny o długości 400 m i szerokości 59 m, który właśnie zacumował w porcie. Jest to jeden z największych kontenerowców na świecie. Następnie udaliśmy się do Kapitanatu Portu, gdzie po prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną mieliśmy okazję wejść na wieżę kapitanatu i podziwiać rozległą panoramę portu. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia rekreacyjne w Parku Trampolin JUMPCITY. Pobyt tam okazał się świetną zabawą – można było wykonywać ciekawe ćwiczenia, a niektórzy próbowali nawet robić salta.

Wycieczka okazała się ciekawą lekcją praktyczną, dzięki której można było poszerzyć swoją wiedzę zdobytą wcześniej na przedmiotach logistycznych w szkole.