Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱 odbyła się w naszej szkole akademia.

Podczas uroczystości poznaliśmy najważniejsze fakty dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości. Wysłuchaliśmy pięknych pieśni patriotycznych „Niepodległość”, „Moja Ojczyzno, moja Polsko”, „Miejcie nadzieję”. Akademia zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego „Marsz, marsz Polonia”.

Było uroczyście…refleksyjnie…wzruszająco…

Akademię przygotowali kadeci z Oddziału Przygotowania Wojskowego (kl. 1b) i klasa mundurowa technik-logistyk (1e) oraz uczniowski chór z klas 1a, 1c, 1d, 2d i 3a pod kierunkiem pani Joanny Rucińskiej i pana ppłk Zbigniewa Tuszyńskiego .

W trakcie tygodnia przygotowań do Narodowego Święta Niepodległości odbyły się lekcje poświęcone Ojcom Niepodległej oraz gra terenowa „Co ty wiesz o Niepodległej”.