ERASMUS + w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących

Z  przyjemnością  informujemy wszystkich uczniów  ZSEiO  i ich rodziców, że nasza szkoła podjęła współpracę ze 3 europejskimi szkołami średnimi i dzięki przyznanemu grantowi będzie realizowała projekt  pt:

‘Be what you want to be, do what you want to do’

w ramach programu ERASMUS +.

Czas trwania projektu : 1 wrzesień 2018 – 31 sierpień 2020.

Celem projektu jest podniesienie poziomu przedsiębiorczości wśród młodzieży ze szkół średnich uczestniczących w projekcie (Polska, Słowacja, Włochy, Hiszpania) tak, aby zwiększyć jej aktywność i efektywność na rynku pracy.

Uczniowie naszej szkoły są świetnie przygotowani teoretycznie na zaistnienie na rynku pracy np. jako osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Ale czy teoria wystarczy, aby odnieść sukces?

Projekt  Be what you want to be, do what you want to do’ zakłada stworzenie przez uczestników wirtualnej agencji turystycznej organizującej wycieczki dla obcokrajowców. Przygotowanie takiej wycieczki pozwoli na przybliżenie uczniom z innych szkół Europy ‘perełek’  kulturowych i krajobrazowych regionu.

Ponadto, podczas wizyt w szkołach partnerskich uczniowie będą doskonalić umiejętności niezbędne w życiu zawodowym t.j. radzenie sobie ze stresem, zarządzanie finansami, tworzenie biznes planu, kreatywność, podejmowanie ryzyka.

Spotkania z rówieśnikami z Europy to wyjątkowa okazja do szlifowania języka angielskiego i poznania innych kultur europejskich.

Zapraszamy wszystkich uczniów otwartych na wyzwania i nowe znajomości.

Szkolnym koordynatorem projektu jest p. Monika Gutowska.

Termin spotkania dla wszystkich zainteresowanych uczniów zostanie podany wkrótce.