Nic o nas bez nas, czyli…konsultacje STRATEGII RP NA RZECZ MŁODEGO POKOLENIA

Kuratorium Oświaty w Olsztynie zorganizowało konsultacje STRATEGII RP NA RZECZ MŁODEGO POKOLENIA, które dla młodzieży województwa warmińsko-mazurskiego odbyły się 18 maja br.

Była to kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymali możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Naszą szkołę pięknie reprezentowali

Wiktoria Boniewicz oraz Hubert Kalinowski

z klasy 3C.

Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone były na sześć obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe” (w tym obszarze pracowała Wiktoria), „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”(w tym obszarze pracował Hubert), „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat”.

Konsultacje online rozpoczęły się 18 maja br. od godz. 17:00. Przez wiele godzin przedstawiano propozycję i pracowano nad tym, jak uczynić naszą codzienność lepszą.